Korzeń maca - nieznana roślina o dobroczynnym działaniu

Południowoamerykańska medycyna ludowa skrywa wiele tajemnic. Jedną z nich jest korzeń macy. Co to za roślina i dlaczego zdecydowaliśmy się umieścić jej ekstrakt w kapsułkach #MENOPLUS?

Maca to niewielka roślina porastająca nieprzyjazne środowisko wysokogórskie Andów. Codziennie zmaga się ona z intensywnym nasłonecznieniem, silnym wiatrem i dużymi amplitudami temperatur. Żyjąc w tych ekstremalnych warunkach, roślina pobiera z otoczenia to, co najlepsze i gromadzi w bulwiastym korzeniu przypominającym rzodkiew lub seler. To właśnie korzeń jest surowcem farmaceutycznym i spożywczym.

KorzeńMaca jest uznawany przez mieszkańców Peru za sprawdzony sposób na złagodzenie dokuczliwych objawów, które pojawiają się w trakcie miesiączki oraz menopauzy. Od lat stosują go w leczeniu zaburzeń hormonalnych, nieregularnych menstruacji, aby zapobiec dokuczliwym objawom klimakterium, głównie uderzeniom gorąca, suchości pochwy i utracie energii. Badania potwierdzają, że korzeń maca, który nie zawiera fitohormonów, rzeczywiście może być skutecznie stosowany w łagodzeniu dolegliwości związanych z okresem miesiączkowania, jak również w terapii związanej z menopauzą.

Warto zwrócić uwagę na korzystny wpływ korzenia macy na tkankę kostną! Działanie przeciwosteoporetycze zauważono w populacji tradycyjnie spożywającej korzeń macy. To działanie jest jeszcze ciągle intensywnie sprawdzane. Badania pokazują zwiększanie gęstości kośćca i istotny wzrost zawartości wapnia w kościach.

Dodajmy, że korzeń maca znalazł się w wykazie Organizacji ds. Żywności i Rolnictwa FAO jako środek rozwiązujący problemy odżywcze.
Jest uważany za „superżywność” (superfood), czyli żywność, która w swoim składzie zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu człowieka składniki.

Korzystajmy zatem z dobroczynnych właściwości tej rośliny, która pozytywnie wpływa na nasz organizm!