Satipharm wspiera Fundację Unaweza i Corinne Klajda!

Data publikacji: 11.12.2023

Czy zastanawialiście się kiedyś czy można zrobić coś niezwykłego i szalonego dla siebie, a przy okazji pomóc innym? Ponad rok temu zdecydowaliśmy się wspomóc Fundację Unaweza (unaweza.foundation) oraz Corinne Klajda (corinnerunsforgood), która zdecydowała się wziąć udział w 4DesertsRun czyli ultramaratonie przez największe pustynie świata zlokalizowane na czterech kontynentach organizując przy tym zbiórkę charytatywną na rzecz stypendiów dla polskich Paraolimpijek.

4DesertsRun to ultramaraton, w którym każdy z etapów biegu trwa 7 dni, a uczestnicy mają do przebiegnięcia po 250 km. Bieg w tym przypadku był tylko pretekstem do nagłośnienia charytatywnej zbiórki organizowanej wspólnie z fundacją Unaweza. Jej celem było zebranie środków finansowych, aby pokryć koszty 10 sportowych stypendiów dla 10 Paraolimpijek, umożliwiając im trenowanie bez obaw o sytuację materialną przez 12 miesięcy.

400

W połowie grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszych dwóch edycji tej niezwykłej akcji i przekazanie zebranych środków. A kwota jest niebagatelna! Corinne i Fundacja Unaweza udało się dotychczas zebrać blisko 630 tys. Złotych! Gratulujemy i niezmiernie cieszymy się, że jako Satipharm byliśmy jednym ze sponsorów pierwszej edycji tego przedsięwzięcia. Corinne, jesteś wielka!

 Po szczegóły zapraszamy na stronę zbiórki:

https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/corinne-biegnie-dla-paraolimpijek