Jak traktować konopie – jako lekarstwo czy narkotyk? Nasz Główny Farmaceuta Krzysztof Góra w rozmowie z Samią Al-Hameri!

Data publikacji: 11.12.2023

W przestrzeni publicznej nadal trwa debata o tym jak należy traktować konopie - jako lekarstwo czy narkotyk? Lekarze spierają się czy powinny być one terapią pierwszego czy raczej ostatniego rzutu? Coraz więcej osób zastanawia się czy konopie mogą pomóc w leczeniu otyłości? Za to niestety politycy zbyt rzadko zastanawiają się co można zrobić, aby poprawić sytuację konopną na rynku tak, aby ułatwić pacjentom do niej dostęp?

Nasz Główny Farmaceuta Krzysztof Góra na swoim kanale na youtube "O konopiach na serio" porusza temat konopi z wielu aspektów. W jego pierwszym wywiadzie wideo gościem jest Samia Al-Hameri – farmaceutka, ekspertka medycyny konopnej, autorka pierwszego w Polsce harmonogramu szkoleń dedykowanego lekarzom i farmaceutom z zakresu medycyny konopnej, założycielka fundacji Santa Herba. Samia uczestniczyła również w projekcie wprowadzania pierwszego produktu na bazie konopi medycznych do Polski.

Cały odcinek dostępny na kanale "O konopiach na serio" na YOUTUBE i SPOTIFY